Higienistka stomatologiczna oraz technik protetyk

malgorzata telega protetyk

Nazywam się Małgorzata Telega. Jestem mężatką i matką dwójki dzieci – Antosia i Marysi. Od 2002 roku pracuję zawodowo jako higienistka stomatologiczna oraz technik protetyk.

Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego w Lubomierzu w 1998, rozpoczęłam naukę w Zespole Szkół Medycznych im. Anny Rydlówny w Jeleniej Górze na kierunku Higienistka Stomatologiczna.

Następnie w roku 2000 rozpoczęłam studium zawodowe we Wrocławiu na kierunku Technik Dentystyczny.  Po uzyskaniu tytułu zawodowego podjęłam pracę w renomowanej pracowni protetycznej w Jeleniej Górze, gdzie mogłam rozwijać swoje umiejętności i pogłębiać zdobytą wiedzę w dziedzinie protetyki.

W 2005 roku rozpoczęłam pracę w gabinecie dentystycznym na stanowisku higienistka stomatologiczna. Miałam tam możliwość pracować bezpośrednio z pacjentami, wykonywałam zabiegi usuwania kamienia nazębnego, lakowania, fluoryzacji, wybielania zębów metodą nakładkową.

Przeprowadzałam diagnozy stanu jamy ustnej oraz prowadziłam instruktarze na temat zdrowia i higieny jamy ustnej.

Ponadto brałam udział w licznych kursach i szkoleniach zawodowych, dzięki którym podnosiłam swoje kwalifikacje i pogłębiałam swoją wiedzę w zakresie protetyki oraz higieny stomatologicznej.

W lipcu 2015 roku postanowiłam rozpocząć pracę „na własny rachunek” i otworzyłam własną pracownię protetyczną pod nazwą „TELEDENT”. Pracownia została wyposażona w sprzęt renomowanych firm protetycznych i nowoczesne materiały. W ramach prowadzonej działalności świadczę również usługi jako higienistka stomatologiczna.

Współpraca z lekarzami jak i z pacjentami daje mi wiele satysfakcji i pozwala mi realizować moje marzenia.